Komunikat dyrekcji nr 8

Informacje dotyczące egzaminów dyplomowych

Opublikowany 08 maja, 2020

Szanowni Państwo, Drodzy Maturzyści i Dyplomanci,


W związku z komunikatem Centrum Edukacji Artystycznej z dnia 7 maja 2020 informuję, że planujemy rozpocząć egzaminy dyplomowe od 9 czerwca 2020, w porozumieniu z Waszymi pedagogami przedmiotu głównego oraz biorąc pod uwagę terminy matur. Komunikat CEA umożliwił nam rozpoczęcie  egzaminów dyplomowych wcześniej aniżeli 22 czerwca, co zważywszy na ilość dyplomów w naszym zespole szkół stworzy większy komfort możliwości planowania.  O szczegółowych datach - jeszcze raz podkreślam w ustaleniu z Waszymi pedagogami - zostaniecie poinformowani przez pedagogów przedmiotu głównego, a także drogą elektroniczną przez sekretariat szkoły. Jednocześnie informuję, iż ze względu na sytuację epidemiczną, a także Wasz długotrwały brak bezpośrednich prób z pianistami - akompaniatorami  podjęliśmy decyzję o recitalach dyplomowych bez udziału pianisty akompaniatora. Również w związku z sytuacją epidemiczną nie będzie możliwy udział publiczności. 

Część teoretyczna egzaminu dyplomowego (historia muzyki) odbędzie się on-line. Szczegóły dotyczące egzaminu on-line, a także związana z nim procedura zostaną przesłane wszystkim uczniom-dyplomantom drogą elektroniczną przez sekretariat szkoły; w kontakcie będą również kierownicy sekcji przedmiotów teoretycznych. 

Drodzy Dyplomanci i Maturzyści,

Bardzo się cieszę, że możemy zacząć planować Wasze egzaminy dyplomowe. Możecie liczyć na nasze pełne wsparcie w tych trudnych okolicznościach, w których przyszło Wam zdawać tak ważne dla Was egzaminy.


Iwona Waga-Parafiniak

Dyrektor ZPSM Nr 1