Koncert Dyplomantów OSM II st. im. Z. Brzewskiego

Dyplomanci wystąpili w Zamku Królewskim

Opublikowany 21 lutego, 2018

Koncert Dyplomantów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiego, organizowany był we współpracy z Krajowym Funduszem na Rzecz Dzieci.

Koncert odbył się w ramach cyklu Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim, który objęty jest honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy i rozpoczął uroczyste obchody 25-lecia Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiego.

Niedziela 4 marca 2018 r., godz. 12.00 Sala Balowa Zamku Królewskiego w Warszawie

Program:

Romuald Twardowski – Polonez

Joseph Haydn – Koncert D – dur Hob.VIIb:2
Allegro Moderato
solo: Wojciech Bafeltowski - wiolonczela, kl. Prof. Tomasza Strahla i prof. Mateusza Szmyta

Joseph Haydn – Koncert C – dur Hob.VIIb:1
Allegro molto
solo: Borys Piszczatowski - wiolonczela, kl. prof. Piotra Hausenplasa

Antonio Vivaldi – Koncert g-moll na flet i smyczki „La notte” op. 10 nr 2  (RV 439)
Largo, Fantasmi Presto, Largo, Presto, Largo Il Sonno, Allegro
solo:  Daniel Mieczkowski – flet, kl. prof. Elżbiety Dastych – Szwarc

Robert Schumann – Koncert wiolonczelowy a – moll op. 129 (opr. na ork. smyczk. A. Duczmal)
Langsam
solo: Monika Poliszak - wiolonczela, kl. prof. Andrzeja Orkisza

Piotr Czajkowski – Walc Scherzo op. 34 (opr. na ork. smyczk. – A. Gębski)
solo: Semen Słobodianiuk – skrzypce, kl. prof. Janusza Kucharskiego i prof. Marii Orzechowskiej

David Popper  – Herbstblume,  Elfentanz  (opr. na ork. smyczk. – A. Gębski)
solo: Emil Olejnik – wiolonczela, kl. Prof. Tomasza Strahla i prof. Mateusza Szmyta

Fryderyk Chopin – Koncert f-moll op. 21 (opr. na ork. smyczk. – T. Radziwonowicz)
Larghetto
solo: Gabriela Sęk - Mastej  - fortepian, kl. prof. Janusza Olejniczaka

Karol Szymanowski – Tarantella op. 28 (opr. na ork. smyczk. – A. Gębski)
solo: Kamila Owsiany – skrzypce, kl. prof. Andrzeja Gębskiego i prof. Anny Betley-Gębskiej

Wojciech Sojka – Scherzo na skrzypce i orkiestrę (prawykonanie)
solo: Wojciech Sojka - skrzypce, kl. prof. Marka Szwarca, kl. kompozycji. prof. Sławomira Czarneckiego

Krzysztof Herdzin - Bajkowe opowieści na saksofon i smyczki nr 1,2 5, 6,7,8
solo: Iga Drąg - saksofon, kl. Prof. Pawła Gusnara i prof. Alicji Wołyńczyk
solo: Wojciech Chałupka - saksofon, kl. prof. Pawła Gusnara i prof. Alicji Wołyńczyk

Solistom towarzyszyła Warszawska Orkiestra Smyczkowa im. Zenona Brzewskiego pod dyrekcją prof. Andrzeja Gębskiego.

Koncert uświetniła swoja obecnością Pierwsza Dama - relacja z wydarzenia dostępna jest na oficjalnej stronie Prezydenta RP tutaj.