Fantastyczny Koncert Galowy!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

Opublikowany 09 maja, 2018

27 kwietnia 2018 odbyło się jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu szkoły - Koncert Galowy uczniów ZPSM Nr 1!

Wszystkim jego Wykonawcom - Orkiestrze Symfonicznej ZPSM Nr 1 i Solistom składamy serdeczne gratulacje! Zaczarowaliście ten wieczór doskonałą muzyką i pasją. To największa przyjemność słuchać takich wykonań.

Składamy też gratulacje i podziękowania za pracę i trud przygotowań Dyrygentowi Orkiestry Radosławowi Labahua, nauczycielom sekcyjnym - Grażynie Mażys-Jankowskiej, Michałowi Jarmule, Michałowi Styczyńskiemu, Krzysztofowi Zbijowskiego, Janowi Harasimowiczowi i Bogdanowi Lauksowi.

Koncert odbył się 27 kwietnia 2018 r. o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego przy ul. Kaczmarskiego 59 w Warszawie.

Uczniowie-soliści wystąpili z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej ZPSM Nr 1 pod batutą Radosława Labahua. Zadyrygował także nasz uczeń Daniel Mieczkowski.

W programie:

W. A. Mozart - Uwertura do opery "La clemenza di Tito" KV621

W. A. Mozart - Koncert na waltornię Es-dur K417 cz. I

F. Chopin - Rondo a la Krakowiak op. 14

L. v. Beethoven - I Koncert fortepianowy C-dur op. 15 cz. I

C. Saint-Saëns - Introdukcja i Rondo Capriccioso op. 28

F. Borne - Fantaisie brillante z opery "Carmen"

C. Saint-Saëns - "Karnawał zwierząt"

Soliści:

Wojciech Chałupka – saksofon

Krzysztof Pietkiewicz – skrzypce

Marcin Sikorski – waltornia

Sonia Szwabe – fortepian

Paweł Wojciechowski – fortepian

Paweł Muranty – fortepian

Maciej Skrzeczkowski – fortepian

Prezentujemy galerię zdjęć z próby generalnej (foto Anna Misior) oraz z koncertu (foto Arkadiusz Wrzesień).