Konkurs Duetów Dziecięcych "Duettino" 2018

Zapraszamy do wzięcia udziału w XVI edycji

Opublikowany 12 października, 2018

Już po raz XVI zapraszamy Państwa do udziału w Makroregionalnym Konkursie Duetów Dziecięcych "Duettino"!

Konkurs odbędzie się w dniach 29 listopada - 1 grudnia 2018 r.

Zgłoszenia prosimy przesyłać do 12 listopada 2018 mailem na adres mlynarski@miodowa.edu.pl lub faxem na numer 22 831 60 47.

Pobierz - Karta zgłoszenia

Pobierz - Regulamin

JURY KONKURSU

prof. Krystyna Borucińska (przewodnicząca - UMFC)

prof. Magdalena Szczepanowska (UMFC, AM Kraków)

Ryszard Bałauszko (UMFC), Romuald Gołębiowski (UMFC)

Justyna Niegierysz (Studio Metropolis - dyrektor)

O KONKURSIE

Pierwsza edycja Konkursu miała miejsce w grudniu 2003 roku i od tej pory konkurs odbywał się każdego roku. Celem Konkursu jest rozwijanie od pierwszych lat nauki jednego z najważniejszych elementów kształcenia muzycznego - umiejętności wspólnego muzykowania, wzajemnego słuchania się i tworzenia razem dzieła wykonawczego. Od 2008 roku uczestników zobowiązuje się do poznania i wykonywania literatury kameralnej różnych epok: duetów powstałych po 1900 roku oraz duetów z epoki baroku, klasycyzmu lub romantyzmu. Kameralne muzykowanie w przyjaznej dzieciom atmosferze przesłuchań, zasada nagradzania dyplomem uczestnictwa wszystkich duetów stanowią główne założenia pedagogiczne Konkursu, czyli demonstrację metody skutecznej walki z tremą i metody wprowadzania najmłodszych w świat estrady muzycznej. Konkurs jest jednoetapowy i ma trzy kategorie zaawansowania – klasy I-II SM/OSM I st., klasy III-IV SM/OSM I st. i I-II cyklu 4-letniego SM I st., klasy V-VI SM I st. i V-VIII OSM I st. oraz III-IV cyklu 4-letniego SM I st.  Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy uczestnictwa, a nagrodzeni – dyplomy nagród i nagrody rzeczowe.