Perkusja - Bartek Miler

29 marca 2019

Opublikowany 12 marca, 2019

Zapraszamy na warsztaty perkusyjne, które poprowadzi Bartek Miler.

29 marca 2019 godz. 9.00-17.00 Sala Koncertowa

Warsztatom towarzyszyć będzie recital (godz. 17.30, Sala Koncertowa)

W programie recitalu:

Jan Sebastian Bach - Adagio i Fuga z Sonaty skrzypcowej nr 1 g-moll (marimba)

Ben Wahlund - Hardboiled Capitalism (wibrafon)

Georges Aperghis - Le corps-a-corps (teatr instrumentalny)

Bartek Miler

Urodzony w 1992 roku w Paryżu. Bartek Miler czynnie udziela się w środowisku artystycznym, bierze udział w licznych konferencjach, koncertach, festiwalach, konkursach i przesłuchaniach jako solista, kameralista i muzyk orkiestrowy. Prowadzi również warsztaty i masterclass’y w wyższych uczelniach muzycznych i szkołach muzycznych drugiego stopnia na terenie Polski. Jego działania również dotyczą sfery naukowej wygłaszając referaty na różnych konferencjach ogólnomuzycznych na terenie kraju w celach propagowania sztuki perkusyjnej w Polsce i za granicą. Bartek Miler jest wszechstronnym artystą praktykującym różne style i obracającym się w kontrastowych dziedzinach muzyki. Jest multiinstrumentalistą, który wykorzystuje swoje umiejętności gry na klarnecie, klarnecie basowym, fortepianie, perkusji klasycznej i rozrywkowej w różnych eksperymentach i projektach muzycznych. Od roku 2009 został doceniony jako perkusista na konkursach i przesłuchaniach w skali ogólnopolskiej i światowej jako nieprzeciętny solista i kameralista. Jest współzałożycielem zespołu perkusyjnego "Trio BenBen", który wielokrotnie osiągał znaczące sukcesy na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. W 2012 roku zespół brał udział w prestiżowym Międzynarodowym Konkursie Zespołów Perkusyjnych w Luksemburgu, gdzie dotarł do półfinałów będąc najmłodszym zespołem konkursu. We wrześniu 2013 roku został laureatem I i II nagrody dwóch międzynarodowych solowych konkursów perkusyjnych „Italy Percussion Competition” w Montesilvano, we Włoszech.  We wrześniu 2014 roku zakwalifikował się na podstawie przesłanych nagrań do jednego z najbardziej prestiżowych konkursów solowych o randze światowej w Monachium – „ARD International Music Competition”. W 2015 roku został laureatem programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Młoda Polska". W tym samym roku został również laureatem wielu nagród (I nagroda, III nagroda i dwie nagrody specjalne) na I Ogólnopolskim Konkursie Perkusyjnym im. Jerzego Zgodzińskiego. W listopadzie 2016 roku Bartek Miler zdobył nagrodę „Annelie” na największym konkursie perkusyjnym na świecie „TROMP International Percussion Competition Eindhoven” przyznaną przez zewnętrzną komisje „młodych” za najlepszą osobowość muzyczną konkursu. W maju 2017 roku perkusista otrzymał 3 nagrodę na międzynarodowym konkursie dla wszystkich instrumentalistów „Rising-Stars Grand Prix International Music Competition Berlin” oraz został stypendystą fundacji artystycznej ADAMI we Francji. W tym samym roku grał recitale solowe w takich salach jak Schola Cantorum w Paryżu czy w Sali Kameralnej NOSPR’u.  Od 2011 roku współpracuje z Poznańską Filharmonią. Występował w koncertach z orkiestrą Adama Sztaby i jako gość specjalny z Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia „Amadeus”. Współpracuje również jako trio z gitarzystą Łukaszem Kuropaczewskim i akordeonistą Maciejem Frąckiewiczem. W czerwcu 2017 roku Bartek Miler ukończył studia magisterskie w Narodowym Konserwatorium Muzycznym w Lyonie, we Francji, w klasie perkusji prowadzonej przez wybitnego międzynarodowego solistę i pedagoga Jean Geoffroy. Obecnie jest studentem studiów doktoranckich w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu pod opieka pedagogiczną prof. dr hab. Krzysztofa Przybyłowicza.