Przesłuchania CEA - klawesyn i organy

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami

Opublikowany 21 stycznia, 2020

Przesłuchania Centrum Edukacji Artystycznej uczniów klas klawesynu i organów szkół muzycznych II stopnia

18 marca 2020

Zespół Państwowych Szkół Muzycznych Nr 1 w Warszawie jest współorganizatorem przesłuchań CEA uczniów klas klawesynu (wszystkie regiony) i organów (regiony XIII i XVI).

Szczegółowe informacje, w tym regulaminy i programy przesłuchań znajdziecie Państwo na stronie CEA tutaj.

Zgłoszenia w obu specjalnościach prosimy przesyłać na adres gwozniacka@miodowa.edu.pl do 9 marca 2020.

Pobierz - Karta zgłoszenia

Podajemy dyspozycję klawesynu:

Dolny manuał             8’ + 4’

Górny manuał             8’ + Lutnia

Rejestry:

4’ włączana z prawej strony w prawo

Lutnia włączana na środku w lewo

Podajemy dyspozycję organów:

Głosy - 22

Klawiatury - 2+P

Traktura gry - mechaniczna

Traktura rejestrów - mechaniczna

Instrument firmy Alexander Schuke Potsdam op. 623. Wiatrownice klapowe. Temperacja „Bach Stimmung”. Organy posiadają dodatkowy manuał „Lehrermanual” po prawej stronie głównego stołu gry (obsługujący sekcję manuału II), wyposażony w opcję krótkiej oktawy. Jedna z wiatrownic pedału ma transparentny bok i jest wewnątrz podświetlona, co umożliwia naoczne poznanie zasad jej działania. Wiatrownice wyposażone są w przyciski poszczególnych dźwięków, co pozwala na samodzielne strojenie organów.

Inauguracja organów wraz z nadaniem sali imienia prof. Tadeusza Jarzęckiego miała miejsce 11 marca 2010. Recital, a także jednodniowy kurs interpretacji, wykonał i poprowadził prof. Guy Bovet.

Skala manuałów: C-c4; skala pedału: C-g1.6. Posaune 8'

Manuał I