Święto Parku w Radziejowicach

Orkiestra OSM II st. im. Z. Brzewskiego i Chór ZPSM Nr 1 w Pałacu w Radziejowicach

Opublikowany 02 stycznia, 2018

Nasi uczniowie po raz kolejny wystąpili na scenie Nowego Domu Sztuki w Radziejowicach.

15 grudnia 2017 roku uczniowie ZPSM Nr 1 w Warszawie gościli w Nowym Domu Sztuki w Radziejowicach. Artystyczny wieczór wypełniły – promocja nowej publikacji o radziejowickim parku,  uroczyste odsłonięcie popiersia Władysława Stanisława Reymonta oraz odrestaurowanej „Arki” Józefa Wilkonia oraz koncert muzyki związanej z okresem Bożego Narodzenia w wykonaniu naszych uczniów.

Na stronie internetowej Pałacu w Radziejowicach czytamy:

„Po wszystkich prezentacjach sceną zawładnęła Warszawska Orkiestra Smyczkowa im. Zenona Brzewskiego pod opieką prof. Andrzeja Gębskiego oraz Chór Mieszany Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych Nr 1 w Warszawie pod kierunkiem prof. Katarzyny Sokołowskiej, czyli uczniowie słynnej „Miodowej”, która wydała już niejednego światowej sławy muzyka. Najpierw w zimową atmosferę wprowadził nas „Koncert nr 4 f-moll” Vivaldiego (czyli oczywiście słynna „Zima”) w wykonaniu solisty Jakuba Izdebskiego, a potem do orkiestry dołączył chór, śpiewając w tak bogatym składzie polskie kolędy i pastorałki. W sumie na scenie gościliśmy prawie siedemdziesiąt osób! Nie można nie wspomnieć o młodej solistce, skrzypaczce Zofii Stabryle, która sprawiła, że jedna z najpiękniejszych polskich pastorałek „Oj maluśki, maluśki” stała się jeszcze bardziej wzruszająca. Część muzyczną zakończyło wspólne muzykowanie, które było doskonałym początkiem samodzielnego kolędowania przy świątecznym stole”. (tekst: Agnieszka Romańska)

W programie koncertu znalazły się następujące kolędy i melodie bożonarodzeniowe: Gdy się Chrystus rodzi, Anioł pasterzom mówił, Jezusa narodzonego, Królu anielski, Mizerna cicha, Serca ludzkie, Kolęda na skrzypeczkach (Oj maluśki),  A cóż z tą Dzieciną, Gdy śliczna Panna, Narodził się Jezus Chrystus, Bóg się rodzi. Publiczność znakomicie przyjęła kolędę Serca ludzkie, którą specjalnie na ten wieczór opracował Wojciech Sojka - uczeń OSM II st. im. Z. Brzewskiego. W  Kolędzie na skrzypeczkach partię solową wykonał Paweł Ziółkowski – uczeń klasy śpiewu prof. A. K. Drabika.