Trąbka - Andrea Tofanelli

14 czerwca 2018

Opublikowany 30 maja, 2018

Zapraszamy na wyjątkowe lekcje mistrzowskie, które poprowadzi światowej klasy trębacz Andrea Tofanelli.

czwartek 14 czerwca 2018

11.00-14.00 Sala Koncertowa

15.00-18.00 Aula Małej Miodowej

Andrea Tofanelli

Andrea Tofanelli urodził się 26 lipca 1965 roku w Viareggio we Włoszech. W wieku 10 lat rozpoczął naukę gry na trąbce w zespole z muzykami związanymi z Deanem Bemedettim, słynnym włosko-amerykańskim saksofonistą jazzowym, o którym wspominają wszystkie oficjalne biografie Charliego Parkera. W wieku 14 lat Andrea zaczął współpracować z włoskimi big bandami. Dwa lata później rozpoczął naukę w Konserwatorium „Instituto Musicale Pareggiato L. Boccherini” w mieście urodzenia Giacomo Pucciniego – Luce. W 1987 roku Tofanelli ukończył konserwatorium z wyróżnieniem. W tym samym roku zaczął pobierać lekcje w Stanach Zjednoczonych u Armando Ghitally – solisty Bostońskiej Orkiestry Symfonicznej oraz teatru Uniwersytetu w Michigan. Ponadto pobierał również lekcje w zakresie trąbki jazzowej u O. Valdambriniego i S. Fanniego z RAI Television Orchestras w Rzymie i Mediolanie. Jako muzyk jazzowy, Andrea Tofanelli występował w m. in. z Maynardem Fergusonem i jego Big Bop Nouveau, Randym Breckerem i Claudio Roditim, Peterem Erskinem, Kennym Wheelerm, Tomem Harrellem, Paulem Jeffreyem, Davem Liebmanem, Ericiem Marienthalem, Butchem Milesem, Carmen Bradford, Frankiem Fosterem, Tellem Brönnerem, New York Voices, Carlem Andersonem, Lee Konitzem, Johnem Taylorem, Lewem Soloffem. Andrea Tofanelli nagrał ponad 500 albumów w różnych gatunkach muzycznych, współpracując między innymi z Georgem Michaelem, Burtem Bacharachem, Joe Cockerem, Michaelem Buble.

Warsztaty organizowane są we współpracy z Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina oraz z Prywatną Szkołą Muzyczną im. W. Lutosławskiego w Wołominie.