UWAGA - komunikat dyrekcji nr 2

Decyzje związane z sytuacją epidemiologiczną i zmiany w planie pracy

Opublikowany 10 marca, 2020

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,


W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną i rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2, Centrum Edukacji Artystycznej w dniu 10 marca 2020 wystosowało komunikat dotyczący podejmowania działań mających na celu minimalizowanie ryzyka zakażenia.

Z komunikatem można zapoznać się tutaj.


W związku z tym informujemy, że w odniesieniu do następujących wydarzeń zaplanowanych w ZPSM Nr 1 zostały podjęte decyzje:


Odwołane zostają:

- spotkanie informacyjne dla kandydatów do szkół II stopnia

- lekcje  i zajęcia otwarte dla kandydatów do szkół II stopnia


Zawieszone do odwołania zostają:

- dni otwarte dla szkół z pionem ujęte w Kalendarzu roku szkolnego 2019/2020 oraz zebrania z rodzicami 

- warsztaty/ lekcje mistrzowskie/ wykłady


Przeniesione zostają:

- koncert z okazji Jubileuszu 70 lecia POSM I st. im. E. Młynarskiego (planowany termin: listopad 2020)

- VI Warszawskie Forum Muzyki Kameralnej

- uroczystości z okazji nadania imienia Mariana Sawy OSM II st. 

- koncert galowy ZPSM Nr 1 (planowany termin: listopad 2020)

- koncert w ramach IV edycji programu Muzyka Naszych Czasów

- koncert letni święto szkoły

Nowe terminy zostaną podane w najbliższym możliwym czasie.


Równocześnie informujemy, że zajęcia orkiestry i chóru będą odbywać się na ten moment bez zmian.


Dyrekcja


Przypominamy, że aby ograniczyć możliwość zarażenia należy:

  • często myć ręce wodą i mydłem, ewentualnie płynami i żelami na bazie alkoholu
  • zakrywać usta i nos podczas kaszlu i kichania - zgiętym łokciem bądź chusteczką higieniczną, a następnie dokładnie umyć ręce i wyrzucić chusteczkę do zamkniętego kosza na śmieci
  • zachować przynajmniej metr odległości od innych ludzi, zwłaszcza tych, którzy kichają, kaszlą i mają gorączkę 
  • unikać dotykania oczu, nosa i ust 
  • w przypadku wystąpienia kaszlu, duszności i gorączki skonsultować się z lekarzem, pamiętając przy tym, że takie objawy mogą mieć wiele przyczyn, wśród których są zarówno inne infekcje wirusowe jak i bakteryjneApel Głównego Inspektora Sanitarnego w związku z występowaniem koronawirusa w Polsce (stan na 8 marca 2020):

W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, apelujemy o przestrzegania zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej i stosowania się do wytycznych służb sanitarnych w zakresie kwarantanny i zasad higieny.

Rekomendujemy unikanie uczestniczenia w imprezach masowych oraz zaniechania podróży, zwłaszcza do krajów o wysokim ryzyku zakażenia się koronawirusem.

Koronawirus jest podatny na rozpuszczalniki lipidów, co oznacza, że dokładne, co najmniej 30 sekundowe mycie rąk wodą ze zwykłym mydłem lub detergentem, jest kluczowe, by ograniczyć rozprzestrzeniania się koronawirusa.

W przypadku gorszego samopoczucia, zwłaszcza gorączki i innych objawów grypopodobnych, zachęcamy do powstrzymania się od wychodzenia z domu i spotkań z innymi osobami.

Apelujemy o korzystanie wyłącznie ze sprawdzonych źródeł informacji o koronawirusie, które znajdziecie Państwo w serwisach instytucji publicznych, na stronach: www.gis.gov.pl, gov.pl/koronawirus i dzwoniąc pod numer bezpłatnej infolinii NFZ 800-190-590.

Prosimy o otoczenie szczególną opieką osób starszych i innych osób o obniżonej odporności. W szczególności chodzi o pomoc w codziennych czynnościach, takich jak zakupy, zaopatrzenie w leki, załatwianie spraw urzędowych, a także po prostu rozmowę.

Służby sanitarne i opieka zdrowotna pracują całą dobę i dokładają wszelkich starań, żeby zapewnić bezpieczeństwo zdrowotne w Polsce.

Apelujemy o racjonalne i odpowiedzialne zachowanie oraz stosowanie się do rekomendacji służb sanitarnych i profesjonalistów medycznych.