VII Ogólnopolskie Seminarium dla Chórmistrzów

Dziękujemy za tak duże zainteresowanie!

Opublikowany 30 listopada, 2020

Szanowni Państwo, Słuchacze VII Ogólnopolskiego Seminarium dla Chórmistrzów Edukacja i wykonawstwo !

Wczoraj, po trzydniowej emisji w Internecie, zakończyło się VII Ogólnopolskie Seminarium dla Chórmistrzów pn. „Edukacja i wykonawstwo”. Tegoroczna edycja zgromadziła niespotykaną do tej pory, ogromną liczbę osób zainteresowanych chóralistyką i metodami pracy z zespołami wokalnymi. Tak liczny Państwa udział w Seminarium daje wielką nadzieję, że wszyscy trwamy w gotowości stale ucząc się, otwierając na „nowe”, oczekując powrotu do tego o czym teraz marzymy - do prób, koncertów czy konkursów.

Mam nadzieję, że Seminarium spełniło Państwa oczekiwania. Ufam, że przekazane przez wykładowców wiedza i pomysły oraz zaprezentowane umiejętności, dadzą natchnienie i siły do dydaktycznej oraz artystycznej pracy. Szczerze dziękuję Państwu za obecność na Seminarium, bo wszyscy wiemy, że czas pandemii nie jest łaskawy dla nas - dyrygentów, naszych zespołów, dla chóralistyki.

Życząc wiele zdrowia, nadziei na szybki powrót do normalności już dziś zapraszam Państwa do udziału w kolejnej, ósmej edycji Seminarium.

Do zobaczenia za rok!

30 listopada 2020 r.

Prof. dr hab. Katarzyna Sokołowska

Kierownik naukowy Seminarium

Zespół Państwowych Szkół Muzycznych Nr 1 w Warszawie we współpracy z Centrum Edukacji Artystycznej organizuje, już po raz siódmy, Ogólnopolskie Seminarium dla Chórmistrzów „Edukacja i wykonawstwo”

Ze względu na stan zagrożenia epidemiologicznego Seminarium będzie miało formę zdalną. Harmonogram wydarzenia przewiduje:

• początek Seminarium w dniu 27.11.2020 roku, godz. 10.00,
  • prezentację 4 wykładów udostępnionych słuchaczom przez 3 kolejne dni na platformie internetowej.

Każdy ze słuchaczy Seminarium otrzyma zaświadczenie o uczestnictwie drogą mailową.

Program tegorocznej edycji Seminarium:

• dr hab. Agnieszka Franków-Żelazny, prof. AM

Akademia Muzyczna im. K. Lipińskiego we Wrocławiu

Kształcenie głosu - niekończąca się przygoda

• dr hab. Joanna Maluga

Akademia Muzyczna im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy

Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie

Praktyka kodályowska na gruncie muzyki chóralnej – wybrane elementy koncepcji metodycznej

• prof. dr hab. Marcin Wawruk

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

Rytmetyka chóralna dla mniej zaawansowanych

•  mgr Piotr Zbroziński

Rejestracja występu chóru w czasie pandemii

INFORMACJE:

• Osoby biorące udział w Seminarium otrzymają zaświadczenie o udziale oraz materiały szkoleniowe drogą elektroniczną
  • Opłata dla uczestników Seminarium wynosi 40 zł
  • Zgłoszenia wraz z potwierdzeniem wpłaty za udział prosimy przesyłać do 25 listopada 2020 r. mailem na adres seminarium@miodowa.edu.pl
  • Karta zgłoszenia do pobrania tutaj

Opłaty prosimy przesyłać na konto Fundacji im. Józefa Elsnera z dopiskiem Seminarium dla Chórmistrzów + nazwisko uczestnika

Numer 93 1160 2202 0000 0000 2831 1975

Słuchaczy poprzednich edycji Seminarium informujemy, że w tym roku wpłaty za uczestnictwo przyjmujemy na inne konto niż w ubiegłych latach.

W związku z licznymi zapytaniami informujemy, że szkoła nie może wystawić faktury za udział w Seminarium.

Wszystkie osoby, które prześlą kartę zgłoszenia i otrzymają mailowe potwierdzenie udziału, otrzymają rano w dniu rozpoczęcia Seminarium (27.11.2020) wiadomość e-mail ze szczegółową instrukcją dostępu i logowania. Wiadomość ta zostanie wysłana na adres podany w karcie zgłoszenia.

Możliwy będzie także kontakt telefoniczny z informatykiem, który pomoże w razie problemów technicznych z logowaniem bądź odtwarzaniem nagrań. W mailu z instrukcjami otrzymacie Państwo numer telefonu, pod którym będzie dostępny.

Przypominamy, że dostęp do materiałów wykładowych będzie trwał 3 dni; od 27 do 29.11.2020. Każdego z tych dni po zalogowaniu będziecie Państwo mogli obejrzeć zamieszczone nagrania.

Serdecznie zapraszam do udziału wszystkich zainteresowanych wyżej wymienioną problematyką.

prof. dr hab. Katarzyna Sokołowska - kierownik naukowy Seminarium (ksokolowska@miodowa.edu.pl)