Miodowa na La Folle Journée

Nasi uczniowie zaprezentowali się w ramach kolejnej edycji Szalonych Dni Muzyki

Opublikowany 02 października, 2017

Koncert nr 18 

Brahms, Dvořák i Jan Kazimierz

godz. 14:00 (65 min.)
dzień 30.09 sobota
miejsce sala ARABESKA

kategoria koncertu MŁODZI WYKONAWCY

WYKONAWCY

Marta Gębska skrzypce
Antoni Lichomanow fortepian
Warszawska Orkiestra Smyczkowa im. Z. Brzewskiego Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie
Andrzej Gębski
skrzypce, kierownik artystyczny

Orkiestra Symfoniczna Zespołu Szkół Muzycznych im. M. J. Żebrowskiego w Częstochowie
Zygmunt Nitkiewicz 
dyrygent

PROGRAM

Piotr Wróbel : Polonez uroczysty „Jan Kazimierz”
Fermo Dante Marchetti : Fascination – Walc
Igor Frołow : Fantazja koncertowa na tematy z opery „Porgy and Bess” Gershwina

Johannes Brahms : Taniec węgierski nr 5 g-moll
Johannes Brahms Taniec węgierski nr 6 D-dur
Antonín Dvořák : Taniec słowiański F-dur op.46 nr 4
Antonín Dvořák : Taniec słowiański g-moll op.46 nr 8
Jerry Bock / Sheldon Harnick (arr. Ira Hearshen) : Tańce symfoniczne z musicalu „Skrzypek na dachu”

Koncert nr 37

Boccherini, Offenbach i Jan Kazimierz

godz. 11:00 (55 min.)
dzień 01.10 niedziela
miejsce sala FOXTROT

kategoria koncertu MŁODZI WYKONAWCY

WYKONAWCY

Marta Gębska skrzypce
Antoni Lichomanow fortepian
Warszawska Orkiestra Smyczkowa im. Z. Brzewskiego Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie
Andrzej Gębski
skrzypce, kierownik artystyczny

PROGRAM

Piotr Wróbel : Polonez uroczysty „Jan Kazimierz”
Stanisław Moryto : Oberek z cyklu 4 utwory w polskim stylu
Luigi Boccherini : Menuet A-dur z Kwintetu smyczkowego nr 5 E-dur
François Joseph Gossec : Gawot D-dur
Romuald Twardowski : Suita dawnych tańców (Pavana, Tarantella, Polonez)
Fermo Dante Marchetti : Fascination – Walc
Jarabe Tapatio (meksykańska melodia tradycyjna)
Jacques Offenbach : Kankan z operetki „Orfeusz w piekle”

Informacje o festiwalu i całym repertuarze dostępne są tutaj: http://www.szalonednimuzyki.pl/

Galeria