UWAGA - komunikat dyrekcji nr 5

Informacje ogólne oraz dotyczące zdalnego nauczania

Opublikowany 26 marca, 2020

Drodzy  Uczniowie, Drodzy Rodzice,

W związku z sytuacją epidemiologiczną i decyzją Rządu o wprowadzeniu stanu epidemii, szkoła pozostaje nieczynna do Świąt Wielkanocnych.

Od dnia 25 marca weszło w życie Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz.493).

Szkoła wdrożyła rozwiązania przewidziane przez powyższe rozporządzenie, w tym zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. To dla nas wszystkich nowa sytuacja i wyzwanie, któremu starają się sprostać wszyscy nauczyciele.  W obecnej chwili jest dla nas priorytetem opracowanie maksymalnie odpowiedniego harmonogramu zajęć uwzględniającego potrzeby i możliwości psychofizyczne uczniów.  Zdajemy sobie sprawę, iż to również dla Państwa drodzy Rodzice bardzo trudny czas ze względu na organizację pracy, codzienne obowiązki i troskę o zdrowie swoich bliskich. Bardzo Dziękujemy Państwu za współpracę, wszelkie konstruktywne uwagi, wysiłek który wkładacie we wspólną naukę z dziećmi i nową organizację życia domowego. Ze swej strony zapewniam, iż wszyscy nauczyciele w trosce o swoich uczniów niezwykle angażują się w ten nowy proces nauczania. Prosimy Państwa również o wyrozumiałość, gdyż zdalny system przy dużym obciążeniu łączy nie zawsze działa tak jak powinien. O wszystkich szczegółowych rozwiązaniach będziecie Państwo na bieżąco informowani przez wicedyrektorów, kierowników sekcji, wychowawców, nauczycieli przedmiotu głównego i nauczycieli poszczególnych przedmiotów.

Wierzę, że wzajemna współpraca i zrozumienie pozwoli nam wszystkim przejść przez ten bardzo trudny czas. Czekam z wielką niecierpliwością na spotkanie na Miodowej, a tymczasem życzę wszystkim zdrowia i pogody ducha. ZOSTAŃCIE W DOMU!

Iwona Waga-Parafiniak

Dyrektor ZPSM Nr 1