Nowa siedziba ZPSM Nr 1

Film z budowy

Nowa siedziba ZPSM Nr 1 – Z historią ku nowoczesności

Pewne sytuacje spadają czasem jak grom z jasnego nieba – taką też była informacja o tym, że ZPSM Nr 1 musi wyprowadzić się z obecnej siedziby. Szkoła „na Miodowej” miała przestać być „na Miodowej”. Tą trudną z początku nowinę postanowiliśmy jednak zamienić w wizję i ideę szkoły najnowocześniejszej i najpiękniejszej, w tętniące muzyką centrum edukacji spełniające wszystkie potrzeby dzisiejszych uczniów i pedagogów. Więcej szczegółów tutaj.

Budynek

Neogotycka zabytkowa perła warszawskiej architektury z 1901 roku autorstwa Władysława Adolfa Kozłowskiego.

Projekt

Koncepcja Konior Studio. Funkcjonalność, estetyka i piękno – współczesne odbicie budynku zabytkowego.

Sala koncertowa

Projekt akustyki Yasuhisa Toyota. Wyjątkowe walory akustyczne z pogłosem dochodzącym niemal do 2 sekund.

Sale kameralne

Sala kameralna duża - 86 osób widowni, sala kameralna mała - 52 osoby i organowa sala kameralna - 74 osoby.

Najważniejsze liczby

Poniżej prezentujemy najważniejsze dane o nowej siedzibie ZPSM Nr 1.

Sal ogólnych
Sal muzycznych