Czesław Mozil i Grajkowie Przyszłości

Muzyczny kalendarz adwentowy - niezwykły świąteczny projekt

Opublikowany 04 grudnia, 2018

Czesław Mozil i Grajkowie Przyszłości - "Kiedyś to były święta"

Orkiestra Symfoniczna ZPSM Nr 1 pod dyrekcją Radosława Labahua, Chór ZPSM Nr 1 pod dyrekcją Katarzyny Sokołowskiej, a także dwa zespoły kameralne z naszej szkoły zostały zaproszone przez znanego muzyka Czesława Mozila do wzięcia udziału w jego wyjątkowym projekcie.

Czesław Mozil do wspólnego muzykowania zaprosił dzieci ze szkół muzycznych z całej Polski, m. in. z Pszczyny, Nowego Dworu Mazowieckiego, Kutna, Piły, Radzynia Podlaskiego, Świdnika, Poznania, Krakowa i Warszawy. Uczniowie nagrali 24 piosenki składające się na album "Kiedyś to były Święta". Premiera każdej z piosenki na kanale YouTube przypada na jeden dzień adwentu (od 1 do 24 grudnia), tworząc muzyczny kalendarz prowadzący prosto do Świąt Bożego Narodzenia z tekstami Michała Zabłockiego i muzyką Czesława Mozila. Utworów można posłuchacć także na platformie Spotify, a w salonach empik dostępna jest płyta.

Utwory, w których zaprezentowali się nasi uczniowie to:

4 grudnia - "Święta według nas"

Orkiestra Symfoniczna ZPSM Nr 1 pod dyrekcją Radosława Labahua, Chór ZPSM Nr 1 pod dyrekcją Katarzyny Sokołowskiej, wokal: Zuza Jabłońska, Czesław Mozil

5 grudnia - "Świąteczna premiera"

Stanisław Pańta - fortepian, Wiktor Wysocki - perkusja, Antoni Figurski - skrzypce, wokal: Czesław Mozil, aranżacja - Stanisław Pańta

22 grudnia - "Ucieczka do Egiptu"

Uczniowie z ZPSM Nr 1 w Warszawie, Uczniowie Niepublicznej Szkoły Muzycznej I stopnia Akolada i Warszawskie Centrum Suzuki, wokal: Czesław Mozil
Marta Gębska, Antoni Figurski - skrzypce
Dorota Kolinek - altówka
Hanna Szczęsna - wiolonczela
Witold Adamkiewicz - kontrabas

Nagranie orkiestry odbyło się w Studiu S2 Polskiego Radia 14 października 2018, a teledysk został zrealizowany 5 listopada 2018 w Sali Koncertowej ZPSM Nr 1. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć. Foto Anna Misior.