I Ogólnopolski Konkurs Duetów Dziecięcych DUETTINO

Zapraszamy do wzięcia udziału

Opublikowany 10 październik, 2021

Serdecznie zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w I Ogólnopolskim Konkursie Duetów Dziecięcych DUETTINO.

Tradycja Konkursu sięga roku 2003, kiedy w grudniu odbyła się jego pierwsza edycja. Od tamtej pory do roku 2018 Konkurs odbywał się co roku i był adresowany do uczniów szkół muzycznych I stopnia trzech regionów: mazowieckiego, łódzkiego i lubelskiego.

W tym roku, za zgodą Centrum Edukacji Artystycznej, do wzięcia udziału w Konkursie możemy zaprosić duety ze szkół muzycznych I stopnia z całej Polski.

Celem Konkursu jest rozwijanie od pierwszych lat nauki jednego z najważniejszych elementów kształcenia muzycznego – umiejętności wspólnego muzykowania, wzajemnego słuchania się i tworzenia razem dzieła wykonawczego.

Od 2008 roku uczestników zobowiązuje się do poznania i wykonywania literatury kameralnej różnych epok: duetów powstałych po 1900 roku oraz duetów z epoki baroku, klasycyzmu lub romantyzmu.
Kameralne muzykowanie w przyjaznej dzieciom atmosferze przesłuchań, zasada nagradzania dyplomem uczestnictwa wszystkich duetów stanowią główne założenie pedagogiczne Konkursu, czyli demonstrację metody skutecznej walki z tremą i metody wprowadzania najmłodszych w świat estrady muzycznej.

Konkurs jest jednoetapowy i ma trzy kategorie zaawansowania: I grupa  klasy 1 i 2 SM I st. oraz OSM I st., II grupa  klasy 3 i 4 SM I st. i OSM I st. oraz uczniowie klas 1 i 2 cyklu 4-letniego SM I st., III grupa  klasy 5 i 6 SM I st., klas 5-8 OSM I st. oraz uczniowie klas 3 i 4 cyklu 4-letniego SM I st.

Wszyscy uczestnicy otrzymują dyplomy uczestnictwa, a nagrodzeni – dyplomy nagród i nagrody rzeczowe.

Aby wziąć udział w Konkursie, należy zapoznać się z Regulaminem oraz wypełnić Kartę Zgłoszenia, które zamieszczamy poniżej.

Pobierz - Regulamin

Pobierz - Karta zgłoszenia