III Sekcyjny Konkurs Muzyki Polskiej dla Młodych Smyczkowców SMYK

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami

Opublikowany 22 marzec, 2021

III Sekcyjny Konkurs Muzyki Polskiej dla Młodych Smyczkowców SMYK dobiegł końca!
Ze względu na sytuację epidemiczną przesłuchania konkursowe młodych smyczkowców z POSM I st. im. E. Młynarskiego odbywały się w dwóch odsłonach: uczniowie klas IV-VIII prezentowali swe umiejętności 6 marca br. w Dużej Sali Kameralnej, zaś młodsi uczniowie z klas I-III wystąpili 20 marca br. w Małej Sali Kameralnej.

W Konkursie wzięło udział 49 uczestników grających na skrzypcach, wiolonczeli oraz kontrabasie. Jury w składzie: Wicedyrektor Beata Karolak (przewodnicząca), Panie Grażyna Mażys-Jankowska i Jolanta Maciejewska nagrodziło wszystkie występy przyznając nagrody Złotego, Srebrnego i Brązowego Smyka. Dodatkową nagrodą dla najciekawszych wykonawców był tytuł Lwa Estradowego oraz zaprezentowanie nagrania, które wkrótce ukaże się na szkolnym kanale YouTube.

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować uczniom biorącym udział w Konkursie, ich pedagogom oraz rodzicom – za wkład pracy i przygotowanie mimo trudnych pandemicznych warunków. Dziękujemy pianistom towarzyszącym uczestnikom Konkursu, Jury konkursowemu, Paniom: Ewie Groblewskiej, Małgorzacie Machalskiej, Annie Betley-Gębskiej, Annie Borowskiej-Krawiec, Alicji Wojkaowskiej, Irenie Krzymińskiej, Millennie Kamińskiej – za bardzo sprawną pomoc przy organizacji przesłuchań konkursowych, Pani Małgorzacie Lebiedzińskiej za przygotowanie materiałów konkursowych oraz Radzie Rodziców za ufundowanie nagród dla wszystkich uczestników Konkursu.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji laureatów nagrody Lwa Estradowego, które już wkrótce ukażą się na szkolnym kanale YouTube.


Poniżej przedstawiamy LISTĘ LAUREATÓW III Sekcyjnego Konkursu Muzyki Polskiej dla Młodych Smyczkowców SMYK

GRUPA I

ZŁOTY SMYK

Amelia Kominek

Lucja Kłosiewicz

Zofia Wesołowska

Zofia Czępińska


GRUPA II

ZŁOTY SMYK

Natalia Mrozik

Dominika Mrozik

Stefania Piaskowska

Marta Stańczak

Nina Urbańska

Wanda Małanicz-Przybylska

Amanda Kierun

Pola Gorczyca

Alicja Siwińska

Klara Bartel-Evans

Ostap Słobodianiuk

Antoni Krauze

Mikołaj Kabaczuk

Tymoteusz Moryc


SREBRNY SMYK

Zofia Barańska

Maja Kułaga

Jan Sondij

Urszula Nowak

Łucja Rówienicz

Sabina Strzelecka

Helena Piszczek

Lena Nojszewska


GRUPA III

ZŁOTY SMYK

Zuzanna Goleń

Małgorzata Mrozik

Michał Tchórz

Kirina Brudny

Waleria Wróblewska

Laura Wylezińska

Lila Ichie Ishihara


SREBRNY SMYK

Wiktoria Walska

Gustav Eichhorn

Szymon Gawryszewski

Michał Dąbrowski

Jagna Łoś


BRĄZOWY SMYK

Leon Markowicz

Karolina Pryc

Jan Januchta


GRUPA IV

ZŁOTY SMYK

Małgorzata Błazik

Anna Skalska

Barbara Jankowska


SREBRNY SMYK

Natasza Henzler

Laura Rzymska

Matylda Wullert


BRĄZOWY SMYK

Maria Milczarska

Ignacy Schejbal


Nagrody Lwów Estradowych

Natalia Mrozik, Dominika Mrozik, Amanda Kierun, Ostap Słobodianiuk,

Antoni Krauze, Mikołaj Kabaczuk, Tymoteusz Moryc, Małgorzata Mrozik,

Lila Ichie Ishihara, Małgorzata Błazik, Barbara Jankowska

 

WSZYSTKIM LAUREATOM SERDECZNIE GRATULUJEMY !