Nowa Miodowa. Sinfonia Iuventus

Zapraszamy na koncert

Opublikowany 10 październik, 2021

Zapraszamy na koncert w ramach współpracy ZPSM Nr 1 z Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa.

23 października 2021 godz. 18.00

Nowa Miodowa - Sala Koncertowa ZPSM  Nr 1

Bezpłatne wejściówki dostępne od 11.10.2021 w Kancelarii ZPSM Nr 1 od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-18.00. Kancelaria nie prowadzi rezerwacji wejściówek. Liczba miejsc ograniczona.

Krzysztof Wierciński | fortepian

Mateusz Sowa | klarnet

Augustas Vasiliauskas | saksofon

Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa

Marek Wroniszewski | dyrygent

Fryderyk Chopin - Koncert fortepianowy e-moll op. 11

Wolfgang Amadeus Mozart - Koncert klarnetowy A-dur KV 622

Eugene Bozza - Aria (opr. Alicja Wołyńczyk)

Pedro Iturralde - Pequeña czarda

Ważnym elementem naszej misji jest wspieranie i inspirowanie muzyków, także tych jeszcze bardzo młodego pokolenia, uczniów, którzy dopiero rozpoczynają swoją artystyczną drogę – przecież sami byliśmy nimi tak niedawno! Dlatego Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa razem z Zespołem Państwowych Szkół Muzycznych Nr 1 w Warszawie, gorąco zaprasza na koncert edukacyjny z cyklu „NOWA MIODOWA. SINFONIA IUVENTUS”. Pierwszy taki koncert odbędzie się już 23 października w nowej siedzibie szkoły i tym samym w jej nowoczesnej Sali Koncertowej „Nowa Miodowa”.

Dlaczego „Nowa Miodowa”, choć już Rakowiecka 21? Przez dekady swego istnienia instytucja silnie „zrosła” się z nazwą staromiejskiej ulicy – potoczna nazwa „szkoła na Miodowej” mówiła w środowisku muzycznym Warszawy wszystko!

Sinfonia Iuventus składa się z młodych muzyków, legitymujących się wieloma sukcesami i akademickim wykształceniem. Soliści koncertu, chociaż dopiero wkraczają w świat zawodowej kariery, już mogą się pochwalić wieloma wybitnymi osiągnięciami. 23 października połączymy swoje siły i pasje by zaprezentować Państwu nową energię, entuzjazm i radość ze wspólnego muzykowania.

Wśród solistów znajdą się adepci tej znakomitej szkoły z imponującymi tradycjami – osiemnastoletni Krzysztof Wierciński, uczeń klasy fortepianu Prof. Joanny Ławrynowicz-Just, legitymujący się nagrodami i wyróżnieniami wielu prestiżowych konkursów oraz koncertujący w Polsce i za granicą, który wykona Koncert fortepianowy e‑moll Fryderyka Chopina. Pochodzący z Litwy i kształcący się obecnie w Warszawie (pod kierunkiem prof. Pawła Gusnara i dr Alicji Wołyńczyk-Raniszewskiej) szesnastoletni Augustas Vasiliauskas także szczyci się imponującym dorobkiem konkursowym i koncertowym. Grając na saksofonie altowym i barytonowym występuje m.in. w formacji Warsaw Saxophone Orchestra pod kierunkiem Pawła Gusnara. Zaprezentuje swą wirtuozerię w brawurowym Pequeña czarda Pedro Iturralde zaś saksofonową kantylenę w zaaranżowanej przez Alicję Wołyńczyk Arii Eugene Bozzy. Genialny Koncert klarnetowy A-dur, jedno z ostatnich arcydzieł Mozarta zabrzmi w wykonaniu Mateusza Sowy. Ukończył on z wyróżnieniem Szkołę Muzyczną II st. w Częstochowie oraz studia licencjackie na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie prof. Mirosława Pokrzywińskiego, tam też kontynuuje studia magisterskie, jednocześnie rozpoczynając w bieżącym roku pracę w naszej Orkiestrze. Także on ma bogate portfolio konkursowych nagród i wyróżnień oraz dorobek koncertowy. We wrześniu tego roku zdobył III nagrodę na 13. Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej rywalizując z klarnecistami z różnych zakątków świata. Koncert poprowadzi Marek Wroniszewski.