XII Dzień Muzyki Współczesnej "Miodowa Jesień"

28 października 2017

Opublikowany 29 październik, 2017

Już po raz dwunasty odbyła się "Miodowa Jesień", tym razem pod hasłem "Struna, klawisz, spacja... dźwięk!".

W dniu 28 października 2017 w Auli im. Ireny Kirjackiej na Małej Miodowej odbył się XII Dzień Muzyki Współczesnej „Miodowa Jesień”.

Tegoroczne seminarium nosiło tytuł „Struna, klawisz, spacja … dźwięk!”.
Tematem był dźwięk wydobywany nie tylko z instrumentu, ale także pochodzący 
z komputera. Możliwości, jakie daje program komputerowy w tworzeniu dźwięku, przybliżył p. Kamil Karolak z Akademii Pasji w Warszawie. Swoje projekty zaprezentowali uczniowie i absolwenci naszej Szkoły.

W cyklu portret kompozytora, mimo nieprzewidzianej nieobecności Piotra Mossa, wysłuchaliśmy jego urozmaiconych stylistycznie utworów na instrumenty solowe
i zespoły kameralne. Młodzi wykonawcy dowiedli, iż doskonale radzą sobie 
z wymaganiami jakie stawia muzyka współczesna, rozszerzając tym samym swoje umiejętności.

Dopełnieniem części seminaryjnej było spotkanie z Mają Lenar, która  przybliżyła (omówiła) podstawy techniki improwizacji. Grupa młodzieży obecna na wykładzie spontanicznie próbowała swych sił w niedocenianej ciągle w edukacji muzycznej specjalności jaką jest improwizacja.
W popołudniowej części Miodowej Jesieni uczniowie ZPSM Nr 1 wykonali swoje kompozycje w Kąciku Młodego Kompozytora. Autorzy 14 utworów -  w różnych stylach aż po jazzowy -  zostali zaproszeni przez prof. Sławomira Czarneckiego
do udziału w koncercie debiutów w ramach XXII Uczniowskiego Forum Muzycznego 
w lutym 2018.

XII Miodowa Jesień na Małej Miodowej zakończyła się koncertem muzyki współczesnej w wykonaniu uczniów naszej Szkoły. Jak zawsze emocje i brawa były ogromne, a o hitach koncertu mówiono długo po jego zakończeniu.

Do zobaczenia za rok.


Galeria