Chór ZPSM Nr 1

Próba w dniu 2.03.2022 odbędzie się w Sali Kameralnej Dużej.
Zajęcia CHÓRU dla uczniów średnich szkół będą odbywały się w każdą środę w salach kameralnych lub Sali koncertowej w godz. 17.00-19.00.


Chór jest przedmiotem obowiązkowym dla uczniów klas fortepianu, akordeonu, organów, gitary, klawesynu (klasy III, IV, V) rytmiki (klasa IV)
i śpiewu (klasa III).

W pierwszym semestrze rozpoczynającego się roku szkolnego na zajęcia chóru (jako tzw. duży zespół) powinni zgłosić się uczniowie grający na instrumentach dętych, perkusji i harfie, dla których nie będzie przydziału do orkiestry symfonicznej. Przydział zależy od repertuaru, który został wybrany do pracy na ten semestr. Skład orkiestry symfonicznej zostanie ogłoszony w najbliższym czasie na tablicy ogłoszeń dla orkiestry (wejście do lewej kulisy Sali koncertowej, poziom -1, przy szatniach gimnastycznych).

Zapraszam do chóru saksofonistów, uczniów grających na eufonium, harfistki, tubistów. Nie przewiduje się waszego udziału w orkiestrze w tym semestrze.

Pierwsze spotkanie chóru odbędzie się w dniu 8 września, w środę, w Sali kameralnej „czerwonej” (poziom 0).

W godz. 17.00-18.00 spotykają się tylko dziewczęta (przesłuchanie do głosów, zapisy, pierwsza próba).

Na godz. 18.00 zapraszam głosy męskie (przesłuchanie do głosów, zapisy, pierwsza próba).

W bieżącym semestrze zaplanowane są dwa koncerty – w listopadzie, w naszej Sali koncertowej wykonamy wraz z orkiestrą symfoniczną Te Deum Józefa Elsnera, a 19 grudnia zaśpiewamy kolędy w Filharmonii Narodowej.

Ogłoszenia dla chóru będą wywieszane na tablicy ogłoszeń na poziomie 0 (tam gdzie sekretariaty).

Życzę spokojnego i dobrego roku szkolnego. Zapraszam na zajęcia.

Katarzyna Sokołowska