Chór ZPSM Nr 1

Uwaga CHÓR !!!


Oto plan na dwie najbliższe próby:


05.10.22 – wszyscy chórzyści mają pełne dwie godziny próby.

W Sali koncertowej od 17.00 do 19.00 odbędzie się próba sopranów, mezzosopranów i głosów męskich. W Sali kameralnej małej (zielonej), na poziomie 0, pierwszą godzinę próby mają tylko alty (17.00-18.00). Po przerwie, o 18.15, alty dołączą do reszty chóru w Sali koncertowej (wejście na poziomie Atrium).


12.10.22 – chór pracuje w sali kameralnej dużej (czerwonej) z podziałem na głosy męskie i żeńskie:


17.00-18.00 – wszystkie dziewczęta

18.00-19.00 – wszyscy chłopcy.


Każdy chórzysta musi posiadać następujące nuty (były rozdawane na próbach):


J. Leavitt Kyrie (utwór ten zostanie wykonany na koncercie zaduszkowym w dniu 2 listopada)


Oraz 4 kolędy:

A cóż z tą dzieciną, Mizerna cicha, Serca ludzkie się radują, Pospieszcie pastuszki.


Informuję, że na najbliższej próbie (5 października) odbędzie się przesłuchanie ze znajomości partii w wyżej wymienionych utworach.Zajęcia CHÓRU dla uczniów średnich szkół będą odbywały się w każdą środę w salach kameralnych lub Sali koncertowej w godz. 17.00-19.00.


Chór jest przedmiotem obowiązkowym dla uczniów klas fortepianu, akordeonu, organów, gitary, klawesynu (klasy III, IV, V) rytmiki (klasa IV),
śpiewu (klasa III) oraz uczniów wymienionych specjalności I klasy nowego liceum, którzy rozpoczynają naukę w naszej szkole od tego roku.

W pierwszym semestrze rozpoczynającego się roku szkolnego na zajęcia chóru (jako tzw. duży zespół) powinni zgłosić się uczniowie grający na instrumentach dętych, perkusji i harfie, dla których nie będzie przydziału do orkiestry symfonicznej. Przydział zależy od repertuaru, który został wybrany do pracy na ten semestr. Skład orkiestry symfonicznej zostanie ogłoszony w najbliższym czasie na tablicy ogłoszeń dla orkiestry (wejście do lewej kulisy Sali koncertowej, poziom -1, przy szatniach gimnastycznych).

Zapraszam do chóru saksofonistów, uczniów grających na eufonium, harfistki, tubistów.


W bieżącym semestrze chór wystąpi m.in. w Zamku Królewskim (17 i 18 grudnia). Zaśpiewamy kolędy we współczesnych opracowaniach.

Ogłoszenia dla chóru będą wywieszane na tablicy ogłoszeń na poziomie 0 (tam gdzie sekretariaty).

Życzę spokojnego i dobrego roku szkolnego. Zapraszam na zajęcia.

Katarzyna Sokołowska