I Sekcyjny Konkurs Muzyki Polskiej dla młodych smyczkowców „Smyk”

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami

Opublikowany 25 styczeń, 2019

W dniu 22 stycznia 2019 r. w Auli im. I. Kirjackiej odbył się I Sekcyjny Konkurs Muzyki Polskiej dla młodych smyczkowców „Smyk”.


22 stycznia 2019 roku na Małej Miodowej odbył się I Sekcyjny Konkurs Muzyki Polskiej SMYK. W dwóch kategoriach (solo i zespoły kameralne) wzięło udział 55 uczestników grających na skrzypcach, wiolonczeli i kontrabasie. Jury w składzie: Grażyna Mażys – Jankowska (przewodnicząca) , Beata Karolak, Karolina Mikołajczyk (członkowie) oraz dwie absolwentki Małej Miodowej (obecnie uczennice szkół drugiego stopnia) Urszula Lalek i Zofia Groblewska, wysłuchało utworów kompozytorów polskich, którzy zapisali się już na kartach historii - takich jak Chopin, Karłowicz, Młynarski, Moniuszko czy Wieniawski, ale także kompozycji napisanych niedawno przez twórców, których ciągle spotykamy w muzycznym świecie (Twardowski, Gąsieniec, Obijalska, Cofalik, Kaszuba, Iwan).

Wszystkie występy zostały nagrodzone, a dzieci otrzymały nagrody Złotego, Srebrnego lub Brązowego SMYKA. Dodatkową nagrodą dla najciekawszych wykonawców był tytuł Lwa Scenicznego oraz występ w Koncercie Laureatów, który odbył się 23 stycznia w Auli MM.

Poniżej publikujemy listę laureatów:

Pobierz - Lista laureatów SMYK 2019


Zdj.: Piotr Walski


Pobierz - Regulamin

Pobierz - Program

Galeria