XX Ogólnopolski Konkurs Kompozytorski UFM

Finał Konkursu

Opublikowany 19 luty, 2019

Finał XX Ogólnopolskiego Konkursu Kompozytorskiego odbył się w dniach 20-21 lutego 2019 r. w ramach Uczniowskiego Forum Muzycznego.

Wyniki XX Ogólnopolskiego Konkursu Kompozytorskiego:

Pobierz - Wyniki konkursu


Koncerty, które odbyły się w ramach Konkursu i Uczniowskiego Forum Muzycznego:

Środa, 20 lutego 2019

godz. 17:00
„Preludium”

godz. 19:00
Finał XX Ogólnopolskiego Konkursu Kompozytorskiego UFM


Czwartek, 21 lutego 2019

godz. 17:00
„Scherzo”

godz. 19:00 Rozstrzygniecie XX Konkursu Kompozytorskiego UFM oraz koncert laureatów


Niedziela 24 lutego 2019 godz. 17:00

Koncert laureatów Konkursu Kompozytorskiego
Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku
ul. Gołębia 1 Podkowa Leśna
wstęp wolny


Informacje dotyczące Uczniowskiego Forum Muzycznego znajdują się tutaj.

Szczegółowe informacje i zasady konkursu znajdują się w Regulaminie.

Pobierz - Regulamin cz. I

Pobierz - Regulamin cz. II

Pobierz - Karta uczestnika


Ogólnopolski Konkurs Kompozytorski UFM organizowany jest corocznie, od 2000 roku. Do tej pory odbyło się dziewiętnaście edycji konkursu. Większość z nich organizowana była przy wsparciu Centrum Edukacji Artystycznej oraz we współpracy ze Związkiem Kompozytorów Polskich i Festiwalem „Warszawska Jesień”. Dotychczasowi laureaci podejmowali studia kompozytorskie a najstarsi z nich (Dobromiła Jaskot, Paweł Hendrich, Mikołaj Majkusiak, Tomasz Opałka, Ignacy Zalewski) dzisiaj stanowią czołówkę polskich twórców młodego pokolenia. Kilkoro z nich jest wykładowcami kompozycji na uczelniach krajowych i zagranicznych. Ich nazwiska i dokonania są najlepszą wizytówką roli, jaką Konkurs odgrywa w ożywianiu i kreowaniu twórczości najmłodszego pokolenia kompozytorów. Impreza oferuje finalistom publiczne wykonanie i profesjonalne nagranie kompozycji, spotkanie z Dyrektorem i biurem organizacyjnym Festiwalu „Warszawska Jesień”, spotkanie z Prezesem Związku Kompozytorów Polskich i poglądowe zajęcia w siedzibie ZKP wprowadzające w zasady funkcjonowania dzieła muzycznego na rynku sztuki a także udział w warsztatach kompozytorskich prowadzonych przez członków jury i zaproszonych specjalistów.

Celem konkursu jest propagowanie edukacji kompozytorskiej, wiedzy o muzyce współczesnej i jej technikach, promocja najmłodszego pokolenia kompozytorów, stworzenie miejsca spotkań, dyskusji i wymiany doświadczeń dla nielicznej grupy komponującej młodzieży. Stąd finał konkursu wpisany jest w organizowany już po raz XXIII festiwal twórczości uczniowskiej „Uczniowskie Forum Muzyczne”. Finaliści otrzymują także możliwość uczestniczenia w warsztatach wykonawczych muzyki współczesnej, które pozwalają im pogłębić znajomość instrumentacji i problemów wykonawczych właściwych dla różnych instrumentów orkiestrowych oraz pogłębić znajomość ich możliwości w zespołach kameralnych o różnorodnym składzie.

Galeria