XXI Ogólnopolski Konkurs Kompozytorski UFM

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami

Opublikowany 26 marzec, 2021

XXI Ogólnopolski Konkurs Kompozytorski Uczniowskiego Forum Muzycznego rozstrzygnięty!

24 marca 2021 roku w siedzibie ZPSM nr 1 zebrało się Jury w składzie: dr hab. Marcin Tadeusz Łukaszewski (przewodniczący), dr hab. Jan Oleszkowicz oraz dr Michał Łukasz Niżyński.

Po wysłuchaniu wykonań trzech finałowych kompozycji, przy zachowaniu reżimu sanitarnego, Jury po krótkich obradach wydało ostateczny werdykt. Następnie ujawniono tożsamość autorów i można było już oficjalnie ogłosić:


I NAGRODA dla Krzysztofa Hieronima Radziejowskiego z ZPSM nr 1 w Warszawie za utwór Vigoroso per Pianoforte (godło konkursowe: Lampa7)

II NAGRODA dla Wiktora Mikołaja Ociepy z ZSM im. M. J. Żebrowskiego w Częstochowie za utwór „Rzeka. Od źródła do ujścia.” (godło konkursowe: Skryba)

III NAGRODA dla Jakuba Gorki z PSM I i II st. im. L. Różyckiego w Gliwicach za utwór Fantazja (godło konkursowe: 14142135)

Serdeczne gratulacje dla młodych kompozytorów! 


Gratulujemy również p. Agnieszce Werschner za przygotowanie Jakuba Gorki oraz p. prof. Sławomirowi Czarneckiemu za przygotowanie Krzysztofa Hieronima Radziejowskiego.

Szczególne podziękowania kierujemy do wspaniałych wykonawców, uczniów naszego zespołu szkół, którzy włożyli wiele trudu w przygotowanie konkursowych utworów:

Antoninie Laszczkowskiej, Janowi Możańskiemu i Stanisławowi Pańcie. Brawo!!!

Przy okazji pragniemy podziękować ich opiekunom, znakomitym pedagogom:

p. prof. Annie Stempin-Jasnowskiej, p. prof. Jerzemu Sterczyńskiemu oraz p. prof. Karolowi Radziwonowiczowi.


Wszystkie finałowe wykonania, a także słowo od Jury można obejrzeć na naszym kanale YouTube tutaj. Zapraszamy!Folder cz1.  XXI OKKUFM

Folder cz2.  XXI OKKUFM

Karta uczestnika XXI OKKUFM