VIII Międzynarodowy Mistrzowski Kurs Interpretacji Muzyki Harfowej

2-9 lipca 2018

Opublikowany 13 marzec, 2018

Zapraszamy na VIII Międzynarodowy (IX Krajowy) Mistrzowski Kurs Interpretacji Muzyki Harfowej pod auspicjami Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego 

2-9 lipca 2018 

Wykładowcy:

Prof. Elżbieta Szmyt - Indiana University – Bloomington/USA

Prof. Joanna Kozielska – Konserwatoria Paryskie/Francja

W programie:

  • zajęcia otwarte na kursie
  • zajęcia indywidualne
  • zajęcia w zespołach kameralnych
  • koncerty uczestników
  • koncert w wykonaniu Elżbiety M. Szmyt i Joanny Kozielskiej


Publikujemy harmonogram Kursu:

Pobierz - Harmonogram 

Pobierz - Programme


Zapraszamy na koncerty, które odbędą się w ramach Kursu. Więcej informacji tutaj.


W kursie mogą uczestniczyć uczniowie szkół muzycznych I i II stopnia, studenci i nauczyciele.

Uczestników obowiązuje przygotowanie od 1 do 3 utworów (w zależności od czasu trwania) wykonywanych z pamięci.

Każdy uczestnik będzie miał możliwość ćwiczenia na instrumentach znajdujących się w szkole.


Koszt kursu (bez wyżywienia i noclegów) wynosi:

         - dla uczestników czynnych: 500,00 zł 

         - dla uczestników biernych:  400,00 zł

Opłatę za Kurs należy przesłać do 10 czerwca 2018 na konto Fundacji im. J. Elsnera:

Bank Millennium SA: 93 1160 2202 0000 0000 2831 1975

z dopiskiem „Darowizna na Kurs Harfowy”

Skan wypełnionej karty zgłoszenia należy wysłać na adres gwozniacka@miodowa.edu.pl do dnia 10 czerwca 2018.

Formularz karty zgłoszenia dostępny jest tutaj

For information in english click here

For application form click here

 

Kwestie zakwaterowania i wyżywienia każdy z uczestników załatwia indywidualnie.

Istnieje możliwość zamówienia w szkole obiadów (prosimy o zaznaczenie w karcie zgłoszenia).            

Szczegółowy plan zajęć zostanie doręczony uczestnikom w dniu rozpoczęcia Kursu.

W przypadku rezygnacji z udziału w Kursie po 31 maja 2018 wpisowe nie podlega zwrotowi.

 

Wszelkich informacji udziela w biurze kursu Gabriela Woźniacka

tel. 022/831.16.47, fax 022/831.54.63, e-mail: gwozniacka@miodowa.edu.pl


Sylwetki pedagogów Kursu:

ELŻBIETA M. SZMYT 

Jest profesorem i szefem katedry harfy w slynnej Amrykanskiej Jacobs School of Music na Indiana University w Bloomington, Indiana, USA.

Od wielu lat regularnie koncertuje i prowadzi kursy interpretacji dla harfistów w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Europiei Azji. Występowała również jako solistka Metropolitan Orchestra of St. Louis, Filharmonii Narodowej w Warszawie ( prawykonanie koncertu Gliera nad Harfe w 1995 i Alberta Ginastery w 2002), Filharmonii Krakowskiej i Czeskiej Orkiestry Radiowej. Dokonała nagrań archiwalnych i audycji dla Polskiego Radia i Telewizji oraz WFIU i BCAT w USA. Reprezentowała Polskę na Międzynarodowych Kongresach Harfowych w Kopenhadze, Pradze i Dublinie. W 2013 r. założyła Summer Harp Academy w Lake Junaluska w Północnej Karolinie, który od tego czasu odbywa się każdego roku.

Naukę gry na harfie rozpoczęła w 1977 r. w Państwowej Szkole Muzycznej II st. Nr 1 im. Józefa Elsnera, a następnie kontynuowała w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Aliny Baranowskiej. W roku 1987 ukończyła studia na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, uzyskując tytuł magistra psychologii klinicznej, zaś w 1988 ukończyła studia w AMiFC w Warszawie, otrzymując tytuł magistra sztuki. W czasie studiów uczestniczyła w międzynarodowych kursach interpretacji pod kierunkiem Pierre Jamet (Francja) i Susan McDonald (USA). Była uczestniczką międzynarodowych konkursów harfowych w Genewie i Bloomington.

W roku 1987 została stypendystką Indiana University w Bloomington (USA). Studiowała tam w klasie mistrzowskiej prof. Susan McDonald, będąc jednocześnie jej asystentką. W roku 1991 uzyskała wysoko ceniony w świecie Artist Diploma. W roku 1995 nagrała płytę kompaktową „Rhapsody”.

JOANNA KOZIELSKA 

Urodziła się w Warszawie i tu ukończyła Akademię Muzyczną im. F. Chopina w klasie Aliny Baranowskiej. W roku 1976 poznała w Paryżu światowej sławy harfistkę Marielle Nordman, która została jej profesorem i prawdziwym opiekunem artystycznym. Za jej radą i pomocą Joanna Kozielska w roku 1977 zamieszkała we Francji, by tu doskonalić swe umiejętności w Conservatoir National Supérieur de Musique de Paris, a następnie w Conservatoire International de Musique de Paris, gdzie otrzymała dyplom z wyróżnieniem.

W roku 1985 zdobyła nagrodę na Forum des Jeunes Interpretes i od tego czasu rozpoczęła się jej kariera międzynarodowa. Koncertuje na całym świecie jako solistka, z zespołami kameralnymi (Vetera e Nova z Paryża, Århus Sinfonietta z Danii) oraz orkiestrami (Warszawska Sinfonietta,Ensemble Orchestral de Haute-Normandie, Les Solistes de Versailles, Sinfonia Varsovia). Jest zapraszana do udziałuw wielu festiwalach, m.in. w Luksemburgu (Châtea de Wiltz), Paryżu (Soirées de Saint-Again, Festival de Misique Baroque de Paris),Berlinie (Musikerlebnis Berlin), Warszawie (Światowe Dni Muzyki Współczesnej, ponadto w Hiszpanii, Stanach Zjednoczonych i Danii.

Artystka dokonała nagrań dla Radia Francuskiego, Duńskiego, Szwajcarskiego, oraz Telewizji Polskiej; dyskografia jej obejmuje 6 płyt CD. Obok działalności koncertowej zajmuje się również pedagogiką – jest profesorem tytularnym Konserwatoriów Paryskich.