Dzień Edukacji Muzycznej PWM

Polskie Wydawnictwo Muzyczne ogłasza 14. edycję Dnia Edukacji Muzycznej, która odbędzie się 19 października 2017 r. w ZPSM Nr 1

Opublikowany 01 październik, 2017

DZIEŃ EDUKACJI MUZYCZNEJ 2017

Dzień Edukacji Muzycznej to wydarzenie cykliczne o charakterze edukacyjnym i zasięgu ogólnopolskim, przeznaczone dla nauczycieli szkół muzycznych wszystkich stopni oraz dyrygentów chórów szkolnych.
Ma na celu prezentację nowatorskich metod nauczania, nowych publikacji nutowych oraz wymianę doświadczeń pedagogicznych.

Na tegoroczny Dzień Edukacji Muzycznej złożą się lekcje pokazowe dotyczące metodyki nauczania gry na fortepianie, skrzypcach, kontrabasie, akordeonie, flecie, klarnecie, oboju, saksofonie i fagocie, a także pracy z zespołami kameralnymi, w tym z kwartetem smyczkowym, głosem solowym z towarzyszeniem fortepianu oraz zespołem dixielandowym. Po raz kolejny zorganizowane zostaną cieszące się ogromnym zainteresowaniem warsztaty dla dyrygentów chóralnych. Dodatkowo, program został poszerzony o wykłady psychologa muzyki: poruszony zostanie temat wzmacniania motywacji w codziennym ćwiczeniu na instrumencie oraz strategii psychologicznego przygotowania uczniów do występów publicznych. Odbędzie się także prezentacja dotycząca wykorzystywania nowoczesnych multimediów w edukacji artystycznej.    

Program tegorocznej edycji to ponad dwadzieścia wydarzeń: lekcji pokazowych, wykładów i warsztatów. Zajęcia poprowadzą najlepsi polscy pedagodzy muzyczni oraz autorzy publikacji edukacyjnych.

Zwieńczeniem Dnia Edukacji Muzycznej 2017 będzie koncert w wykonaniu uczniów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie, a także Grodziskiego Chóru Bogorya pod dyrekcją Marcina Łukasza Mazura.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy poprzez formularz rejestracyjny dostępny na stronie internetowej w zakładce REJESTRACJA: http://edu.pwm.com.pl/rejestracja/. 
Zgłoszenia przyjmowane są do 30 września 2017 roku.

Szczegółowy program i dodatkowe informacje są zamieszczone i będą aktualizowane na stronach internetowych: www.edu.pwm.com.pl, www.pwm.com.pl oraz na Facebooku.

Zachęcamy do dołączenia do wydarzenia na Facebooku, gdzie na bieżąco można śledzić wszystkie informacje związane z Dniem Edukacji Muzycznej.

Zdjęcia w galerii udostępnione dzięki uprzejmości PWM.

Galeria