Koncert w ramach 40. Marschner Festival Hinterzarten

Opublikowany 25 wrzesień, 2016

Koncert w ramach 40. Marschner Festival Hinterzarten


Freiburg to miasto zatopione w zieleni szwarcwaldzkich lasów, przypominających o baśniach braci Grimm, brukowane ulice i porośnięte bluszczem kamienice.

22 września 2016 roku rozpoczęliśmy podróż, której celem było to magiczne miasteczko. Czy może być wspanialsze miejsce na zorganizowanie festiwalu muzycznego, niż stare, niemieckie miasto, w którym teraźniejszość spotyka się
z przeszłością? 40. Marschner Festival Hinterzarten, podczas którego mieliśmy okazję wystąpić stał się dla nas wszystkich – członków Warszawskiej Orkiestry Smyczkowej im. Z. Brzewskiego niezapomnianym przeżyciem. Zaszczytem było dla nas zaproszenie ze strony wybitnego skrzypka, kompozytora i pedagoga Wolfganga Marschnera. Po przyjeździe zostaliśmy ciepło przyjęci przez mieszkańców Freiburga, którzy zgodzili się zapewnić nam opiekę podczas pobytu. Dzięki temu mogliśmy poświęcić się intensywnym próbom do koncertów. 
Pierwszy koncert odbył się 24 września w budynku fundacji muzycznej założonej przez prof. Wolfganga Marschnera. Publiczność mogła usłyszeć utwory Brahmsa, Wieniawskiego, Szymanowskiego i Paganiniego w wykonaniu członków naszej orkiestry z towarzyszeniem pani prof. K. Makowskiej – Ławrynowicz.

Popołudniami udawaliśmy się do centrum miasta. Freiburg nas zachwycił.
Miejsce to za sprawą jesiennych barw stało się absolutnie magiczne. Zwieńczeniem naszego pobytu był koncert w kościele św. Urbana w przededniu wyjazdu. Towarzyszyliśmy w wykonaniu dzieł F. Chopina i M. Regera pani prof. 
K. Makowskiej – Ławrynowicz i prof. J. Ławrynowicz – Just. Wykonaliśmy też utwory J. S. Bacha, W. Lutosławskiego i S. Moryto. Wyjątkowym wydarzeniem było wykonanie koncertu skrzypcowego W. Marschnera, w którym partię solową zagrał prof. A. Gębski. Koncert był dla nas wielkim przeżyciem i wspaniałym podsumowaniem pobytu w Niemczech.

Następnego ranka pożegnaliśmy Freiburg z nadzieją szybkiego powrotu.
Dziękujemy naszym Nauczycielom, którzy całą swą pasję i energię włożyli
w przygotowanie nas do udziału w tym ważnym Festiwalu.

Galeria